Uitdagingen

Maak kennis met basisbereikbaarheid en de uitdagingen voor de Vervoerregio Waasland in deze video.

Inhoud is aan het laden

Over de vervoerregio Waasland

De Vervoerregio Waasland is 430 km2 groot en telt negen gemeenten: Kruibeke, Lokeren, Moerbeke, Sint-Gillis-Waas, Sint-Niklaas, Stekene, Temse, Waasmunster en Zele. In het gebied wonen ongeveer 244.000 mensen. Er zijn 95.000 arbeidsplaatsen.

Het is best druk in en rond Sint- Niklaas en Temse en op de as van Lokeren naar Zele. Het zijn dan ook aantrekkingspolen die zorgen voor heel wat heen-en-weerverkeer in het Waasland. Een groot deel van het ‘landelijke’ Waasland, met verschillende uit de kluiten gewassen gemeenten, richt zich ook op Sint- Niklaas en op Lokeren.

Het Waasland ligt tussen de steden Antwerpen en Gent. Heel wat oost-westgerichte infrastructuren doorkruisen de regio. Dat zijn niet alleen autowegen, maar ook waterwegen, fietssnelwegen en een spoorlijn.

De Waaslandhaven zorgt voor heel wat verkeer van mensen en goederen. Dat verkeer verloopt vandaag grotendeels via de weg. De grote drukte op de snelwegen en de concentratie van wegen richting Antwerpen zorgen dat steeds meer chauffeurs van personen- en vrachtwagens, de snelweg verlaten en andere routes uitproberen. Ze zoeken met andere woorden de ‘binnenwegen’ op tussen de E17 en de Waaslandhaven. Deze reflex levert bijzonder veel verkeersoverlast op doorheen onze regio.

Participatietraject

  • Stap 17/122019
  • Stap 28/22020
  • Stap 8/52020
  • Stap 20/52020
  • Stap 10/62020
  • Stap 17/62020
  • Stap 20/112020
  • Stap 31/32022

Contact

VERVOERREGIO WAASLAND
VAC Gent
Koningin Maria Hendrikaplein 70, bus 80
9000 Gent
vervoerregio.waasland@vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Voorzitters
Carl Hanssens
carl.hanssens@sint-niklaas.be (opent in uw e-mail applicatie)
Stad Sint-Niklaas
Voorzitter
Erwin Sucaet
erwin.sucaet@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Voorzitter
Team MOW
Sam Janssens
sam.janssens@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Mobiliteitsbegeleider
Vladimir Kostadinov
vladimir.kostadinov@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Agentschap Wegen en Verkeer (AWV)
Regiomanager
Micheline Steen
micheline.steen@delijn.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Lijn
Vervoerregiomanager
Rutger Huybrechts
rutger.huybrechts@delijn.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Lijn
Vervoerregiodeskundige
Hans De Preter
hans.depreter@vlaamsewaterweg.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Vlaamse Waterweg nv