Overslaan en naar de inhoud gaan
Cultuur Cultuur

Beoordelings­com­mis­sies So­ci­aal-Cul­tu­reel Vol­was­se­nen­werk

Externe deskundigen

De minister van Cultuur benoemt een pool van externe deskundigen voor de samenstelling van de visitatie- en beoordelingscommissies van het sociaal-cultureel volwassenenwerk. 

Bekijk de huidige samenstelling

Leidraad voor externe deskundigen beoordelingscommissies

Om externe deskundigen te ondersteunen bij het beoordelingsproces, stelt het departement een leidraad ter beschikking. Met dat document willen we hen

  • informeren, door informatie uit het decreet, de memorie van toelichting, het uitvoeringsbesluit en het visitatie- en beoordelingsprotocol te bundelen;
  •  inspireren, door te verwijzen naar interessante artikels en inspirerende vragen te stellen.

Leidraad beoordeling organisaties met een werking in Vlaanderen of Brussel

Leidraad beoordeling regionale organisaties

Beoordeling beleidsperiode 2021-2025

De 152 subsidieaanvragen voor de beleidsperiode 2021-2025 worden beoordeeld door de volgende beoordelingscommissies:
 

Beoordelingscommissie A

  • Wordt aangevuld met een bijkomend lid voor de behandeling van schriftelijke reacties op positieve preadviezen (zie naam met asterisk in linkerkolom)
  • Behandelt de schriftelijke reacties op de negatieve preadviezen van beoordelingscommissie G
Samenstelling Aanvraagdossiers  
  • Annemie Demedts (voorzitter)
  • Elke De Winter
  • Gui Boven
  • Hugo De Vos
  • Janes Antonissen
  • Mehdi Marechal
  • Sofie Vancoillie
  • Sven Svensson
  • Veerle De Schrijver
  • * Peter Béatse
  • Autodelen.net
  • Climaxi
  • Hand In Hand Tegen Racisme
  • Lets Vlaanderen
  • Merhaba
  • Motief
  • Onafhankelijk Leven
  • Orbit
  • Ouders Van Verongelukte Kinderen
  • Ryckevelde
  • Samenhuizen
  • Voedselteams
  • Waerbeke
  • Zicht op Cultuur
  • Zijn

 

Beoordelingscommissie B

  • Wordt aangevuld met een bijkomend lid voor de behandeling van schriftelijke reacties op positieve preadviezen (zie naam met asterisk in linkerkolom)
  • Behandelt de schriftelijke reacties op de negatieve preadviezen van beoordelingscommissies A en G
Samenstelling Aanvraagdossiers  
  • Kris Daniels (voorzitter)
  • Brecht de Smet
  • Fred Gillebert
  • Jana Kerremans
  • Jasper Van Thienen
  • Jos Wouters
  • Meryem Kanmaz
  • Pieter Malengier
  • Sofie Decorte
  • * Jos Sterckx
  • Actie Dorpen Roemenie
  • Bond Zonder Naam - Cultuur
  • Doof Vlaanderen
  • FairFin
  • Getbasic
  • Het Vlaamse Kruis
  • Impuls
  • Kif Kif
  • Liga Voor Mensenrechten
  • Netwerk Bewust Verbruiken
  • Tuinhier
  • VCOK (Vormingscentrum Opvoeding En Kinderopvang)
  • Vluchtelingenwerk Vlaanderen
  • Vrede
  • Welzijnsschakels
  • Wervel
  • Zij - Kant

 

Beoordelingscommissie C

  • Wordt aangevuld met een bijkomend lid voor de behandeling van schriftelijke reacties op positieve preadviezen (zie naam met asterisk in linkerkolom)
  • Behandelt de schriftelijke reacties op de negatieve preadviezen van beoordelingscommissie G
Samenstelling Aanvraagdossiers  
  • Iris Van Riet (voorzitter)
  • Ann Driessen
  • Anushik Matevosian
  • Danny Wildemeersch
  • Dirk De Corte
  • Luc Wilms
  • Orphée Mariën
  • Peter Béatse
  • Rachida Ouchoukout
  • * Dirk Willems
  • Amarant
  • Çavaria
  • Contempo
  • Cultuurlab Vlaanderen
  • De Wakkere Burger
  • Ethisch Vegetarisch Alternatief
  • Sankaa
  • FedOS
  • Frans Masereel Fonds
  • Labo
  • Linc
  • Oxfam-Wereldwinkels
  • Stichting Lodewijk De Raet
  • Timotheus-Intuïtie
  • VOEM
  • Vredesactie

 

Beoordelingscommissie D

  • Wordt aangevuld met een bijkomend lid voor de behandeling van schriftelijke reacties op positieve preadviezen (zie naam met asterisk in linkerkolom)
  • Behandelt de schriftelijke reacties op de negatieve preadviezen van beoordelingscommissies B en C
Samenstelling Aanvraagdossiers  
  • Claudine Huyghe (voorzitter)
  • Anja Van Roy
  • Cynthia Schenkels
  • Dirk Willems
  • Frank Cockx
  • Gert Philippeth
  • Joos Callens
  • Lesley Hustinx
  • Tom Lazou
  • * Piet Van Loocke
  • AIF+
  • Amnesty International Vlaanderen
  • August Vermeylenfonds
  • Bindus
  • De Maakbare Mens
  • FMDO
  • FZO-Vl
  • Mobiel 21
  • Pax Christi Vlaanderen
  • PRH
  • Sociaal-Culturele Vereniging Van Vlaamse Liberale Vrouwen
  • VELT
  • Vlaamse Actieve Senioren
  • Vlaamse Volksbeweging
  • Welzijnszorg
  • Willemsfonds
  • Zorg-Saam

 

Beoordelingscommissie E

  • Wordt aangevuld met een bijkomend lid voor de behandeling van schriftelijke reacties op positieve preadviezen (zie naam met asterisk in linkerkolom)
  • Behandelt de schriftelijke reacties op de negatieve preadviezen van beoordelingscommissies D en F
Samenstelling Aanvraagdossiers  
  • Emke Dierickx (voorzitter)
  • Annemie Decrick
  • Frederik Matthijs
  • Geert Boutsen
  • Geert Driessen
  • Greet Castermans
  • Joris De Bleser
  • Piet Van Loocke
  • Roger Deridder
  • * Pieter-Jan Van de Velde
  • Centrum Voor Christelijk Vormingswerk
  • De Kei
  • Federatie Van Marokkaanse Verenigingen
  • Feniks
  • Internationaal Comité
  • Konekt
  • KVG-Vorming
  • Natuurpunt CVN
  • NEOS
  • Pasform
  • Similes
  • Unie van Actieve Verenigingen
  • Vereniging Personen met een Handicap
  • Vief
  • Vijftact
  • Vormingsinstituut Rode Kruis-Vlaanderen
  • VTBkultuur
  • Wisper

 

Beoordelingscommissie F

  • Wordt aangevuld met een bijkomend lid voor de behandeling van schriftelijke reacties op positieve preadviezen (zie naam met asterisk in linkerkolom)
  • Behandelt de schriftelijke reacties op de negatieve preadviezen van beoordelingscommissie E
Samenstelling Aanvraagdossiers  
  • Geert Frateur (voorzitter)
  • Dirk Masquillier
  • Elke Deforce
  • Ingrid Danckaerts
  • Jan Boulogne
  • Jo Lefevere
  • Jos Sterckx
  • Katelijne Béatse
  • Ward Govaerts
  • * Pieter Malengier
  • Ateliers Voor Werknemers Vorming
  • Curieus
  • Davidsfonds
  • Femma
  • Gezinsbond
  • Humanistisch Verbond
  • KVLV
  • KWB
  • Landelijke Gilden
  • Linx+
  • Markant
  • OKRA
  • Pasar
  • Samana
  • S-Plus
  • Vorming En Actie
  • VIVA-SVV

 

Beoordelingscommissie G (nieuwe organisaties)

  • Wordt aangevuld met een bijkomend lid voor de behandeling van schriftelijke reacties op positieve preadviezen (zie naam met asterisk in linkerkolom)
Samenstelling Aanvraagdossiers  
  • Giovanni De Weerd (voorzitter)
  • Bieke Purnelle
  • Esther Vandenbroucke
  • Gilbert Pex
  • Jef Verrydt
  • Jos Pauwels
  • Marleen Platteau
  • Memet Karaman
  • Pieter-Jan Van de Velde
  • Saida Isbai
  • Steven Wouters
  • Wim Van Parijs
  • Wim Vandewiele
  • * Mehdi Maréchal
  • AFS Interculturele Programma's
  • Ahosa
  • ALS Liga België
  • BE Vegan
  • Berrefonds
  • Blenders
  • Blinkout
  • Brailleliga
  • CATAPA
  • Commons Lab Antwerpen
  • Community Land Trust
  • De Landgenoten
  • De Sjelter
  • Enchanté
  • Fedactio Vlaanderen
  • Fietsersbond
  • Forum der Joodse Organisaties
  • Furia
  • Growfunding
  • Het BuurtPensioen
  • Het Lezerscollectief
  • Inclusie Vlaanderen
  • KliQ
  • Muntuit
  • Oud Wijzer
  • Palestina Solidariteit
  • Refu Interim
  • Rikolto België
  • Sering
  • Sjarabang
  • Toestand
  • Uilenspel
  • UilenSpiegel
  • VeBeS
  • Vlaamse Vereniging Autisme
  • Vlaamse Vereniging Dorpsbelangen
  • Vrienden van Hart boven Hard
  • WonderWijven
  • Youth For Work Innovation

 

Beoordelingscommissie regionale organisaties

Samenstelling Aanvraagdossiers  
  • André Desmet (voorzitter)
  • Lieve Van Hoofstadt (voorzitter)
  • Joke Vandenabeele
  • Jonathan Lambaerts
  • Pol Debrock
  • Tine VandeVondele (administratie)
  • Vormingplus Citizenne
  • Vormingplus Gent-Eeklo
  • Vormingplus Halle-Vilvoorde
  • Vormingplus Kempen
  • Vormingplus Limburg
  • Vormingplus Midden En Zuid West-Vlaanderen
  • Vormingplus Oost Vlaams-Brabant
  • Vormingplus Regio Antwerpen
  • Vormingplus Regio Brugge
  • Vormingplus Regio Mechelen
  • Vormingplus Regio Oostende-Westhoek
  • Vormingplus Vlaamse Ardennen - Dender
  • Vormingplus Waas-En-Dender