Route roBUSt: projectbezoek Antwerpen (18 augustus 2026)
Stap mee met Route roBUSt! Op dinsdag 18 augustus nodigt de Green Deal Klimaatbestendige Omgeving je uit voor een inspirerende wandeling door het stadscentrum van Antwerpen. Samen bezoeken we diverse innovatieve en klimaatbestendige projecten.
- 18 augustus 2026
- 9.15 tot 17.00
Station Antwerpen-Berchem
Routeplanner opent in nieuw venster
Burgemeester Edgar Ryckaertsplein 1, Berchem
Tijdens deze trip ontdek je samen met experts en collega-professionals klimaatbestendige realisaties in Antwerpen. We nemen je mee naar locaties waar klimaatambities realiteit worden: van de ruimtelijke ontwikkeling van Wasserij Goossens, tot een bezoek aan de Muurtuin van PAKT en de Tuinstraat Lange Riddersstraat, waar bewoners actief meedenken over vergroening. We trekken ook naar de Scheldekaaien met hun innovatieve waterkeringen en de dakmoestuin Zuiderdaken M KHA. Afsluiten doen we in het Zuidpark, een toekomstgericht stadspark met aandacht voor duurzaam waterbeheer en intense beplanting.
Deze projecten tonen hoe steden klimaatresistent kunnen worden door natuur te integreren in het ontwerp en ruimte te geven aan zowel ecologie als bewoners.
Wat mag je verwachten?
- Concrete oplossingen voor droogte, hittestress en wateroverlast
- Inspirerende voorbeelden van klimaatadaptief en toekomstgericht ontwerp
- Boeiende inzichten van mensen op het terrein
- Een fijne sfeer met ruimte voor ontmoetingen
Praktisch
- Vertrekpunt: Station Antwerpen-Berchem
- Eindpunt: Zuidpark – Stations Antwerpen-Zuid en Antwerpen-Centraal zijn dichtstbijzijnd
- Start: 9u15 stipt | Einde: 17u00
- Inclusief lunch & netwerkmoment
- In deze Route roBUSt verplaatsen we ons te voet en met de tram.
Route roBUSt is een unieke kans om te leren van de praktijk en samen te bouwen aan een klimaatbestendige omgeving. Ga je mee?
Deelnemen aan deze dag is gratis, maar de organisatie van deze Route roBUSt brengt wel heel wat kosten mee. We voeren daarom een no show fee in. Indien je je inschrijft en niet komt opdagen, zal je een factuur krijgen van 150 euro.
Programma
(ONDER VOORBEHOUD)
| 09u15 stipt | Vertrek in station Antwerpen-Berchem |
| 09u45 - 11u00 | Wasserij Goossens |
| 11u15 - 11u45 | Muurtuin PAKT |
| 12u15 - 13u15 | Lunch in Café Het Groene Hart (onder voorbehoud) |
| 13u15 - 14u15 | Tuinstraat Lange Riddersstraat |
| 14u15 - 15u00 | Te voet langs de Scheldekaaien |
| 15u00 - 16u00 | Zuiderdaken M KHA |
| 16u00 - 17u00 | Zuidpark |
| Vanaf 17u00 | Afsluiten met een drankje op een terras |
De dichtstbijzijnde treinstations zijn Antwerpen-Zuid en Antwerpen-Centraal
Projecten
Locatie en bereikbaarheid
Station Antwerpen-Berchem
- Adres
Station Antwerpen-Berchem
Burgemeester Edgar Ryckaertsplein 1
2600 Berchem
Routeplanneropent in nieuw venster