Binnen de regio zijn er een aantal belangrijke structurerende assen: E313, E34, Albertkanaal, spoorlijn Antwerpen-Hasselt en spoorlijn Antwerpen-Turnhout. Fietsostrades langsheen deze assen zijn in uitbouw. 

De vervoerregio telt nagenoeg 475.000 inwoners en dagelijks verplaatsen nog veel meer personen zich in, naar en van deze uitgestrekte regio voor werk, school, vrijetijdsactiviteiten en zoveel meer. De regio is dan ook gekenmerkt door een waaier van attractiepolen: verscheidene hogescholen, grote tewerkstellingszones en zeer veel recreatiemogelijkheden.

Contact

VERVOERREGIO KEMPEN 
VAC Antwerpen
Lange Kievitstraat 111-113
2018 Antwerpen
T 03 224 68 45
vervoerregio.kempen@vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
 
Voorzitters 
Yoleen Van Camp
schepen.yoleen.van.camp@herentals.be (opent in uw e-mail applicatie)
Stad Herentals
Voorzitter
Frank Leys
T 03 224 68 45
frank.leys@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Voorzitter
Team MOW 
Nikka Curinckx
T 03 224 68 76
nikka.curinckx@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Mobiliteitsbegeleider
Pieterjan Descheemaeker
T 03 224 68 26
pieterjan.descheemaeker@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Agentschap Wegen en Verkeer (AWV)
Regiomanager
Judith Wouters
T 03 224 68 92
judith.wouters@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Agentschap Wegen en Verkeer (AWV)
Regiomanager
Cécile Dusart
T 015 40 83 06
cecile.dusart@delijn.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Lijn
Vervoerregiomanager
Annelies Dewaelheyns
T 016 31 37 58
annelies.dewaelheyns@delijn.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Lijn
Vervoerregiodeskundige
Raf Daniels
T 011 24 40 82
raf.daniels@vlaamsewaterweg.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Vlaamse Waterweg