Zoals bij elke vervoerregio zijn er binnen de Vervoerregio Limburg ook specifieke mobiliteitsproblemen en -uitdagingen, waarvan een aantal met een rijke geschiedenis. Bijvoorbeeld de noord-zuidverbinding, de ontsluiting van Haspengouw naar de E40, de leefbaarheid van de kernen van Neerpelt en Hamont-Achel, de ondermaatse openbaarvervoerontsluiting van het Maasland en noordoost Limburg, ... 

Het ontbreken van grote steden, de uitgestrektheid van de provincie, het grote buitengebied en vooral de suboptimale openbaarvervoerontsluiting hebben ertoe geleid dat vandaag de auto nog steeds de overhand heeft. 

De laatste decennia heeft de provincie zich meer en meer ontwikkeld als dé fietsprovincie van Vlaanderen. Deze bewering is zeker waar, maar geldt slechts voor het recreatieve verkeer. De omslag naar het duurzaam functioneel verkeer moet nog komen. Naast de definitieve doorbraak van de e-bike en de steeds groeiende duurzame bewustwording bij de Limburgers, zal het uitbouwen van een volwaardig fietssnelwegennetwerk hierbij een cruciale rol spelen.

Contact

VERVOERREGIO LIMBURG  
VAC Hasselt
Koningin Astridlaan 50
3500 Hasselt
T 011 74 23 24
vervoerregio.limburg@vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
 
Voorzitters  
Sven Lieten
T 011 74 23 24
sven.lieten@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Voorzitter
Team MOW  
Valère Donné
T 011 74 23 10
valere.donne@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Mobiliteitsbegeleider
Sofie Van Campenhout
T 011 74 23 22
sofie.vancampenhout@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Mobiliteitsbegeleider
Pamela Uyttendaele
T 011 74 24 06
pamela.uyttendaele@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Mobiliteitsbegeleider
Gijs Dayers
T 011 74 23 39
gijs.dayers@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Mobiliteitsbegeleider
Jan Market
T 011 74 23 66
jan.market@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Agentschap Wegen en Verkeer (AWV)
Regiomanager
Maarten Blomme
T 011 74 23 72
maarten.blomme@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Agentschap Wegen en Verkeer (AWV)
Regiomanager
Ronald Wolfs
T 011 85 42 22
ronald.wolfs@delijn.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Lijn
Vervoerregiomanager
Maarten Magis
T 011 85 42 29
maarten.magis@delijn.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Lijn
Vervoerregiodeskundige
Peter Rentmeesters
T 011 29 85 26
peter.rentmeesters@vlaamsewaterweg.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Vlaamse Waterweg
Adviseur Projectontwikkeling & Kenniscentrum vastgoed
Tom Willems
tom.willems@dwv.vlaanderen (opent in uw e-mail applicatie)
De Werkvennootschap
Integraal projectleider