De vervoerregio Vlaamse Ardennen is ca. 680 km2 groot en telt in totaal vijftien gemeenten. In het gebied wonen ongeveer 220.000 mensen en zijn er ca. 54.000 arbeidsplaatsen, voornamelijk in de kleinstedelijke gebieden Oudenaarde, Ronse, Zottegem en Geraardsbergen. De belangrijkste verkeersdragers in de regio zijn noord-zuid gericht. In het westen van de regio ontsluit de primaire weg N60 en spoorlijn 86 richting Gent en Doornik (via E429). In het oosten van de regio ontsluiten spoor (lijnen 122 en 82) en weg (N42 en N46) richting Gent respectievelijk Aalst en verder naar Brussel (via E40) of Lessines (Mons). Voor de (uitgaande) pendel is de geëlektrificeerde spoorlijn 89 Kortrijk-Oudenaarde-Zottegem-Brussel van groot belang.

Contact

VERVOERREGIO VLAAMSE ARDENNEN  
VAC Gent
Koningin Maria Hendrikaplein 70, bus 80
9000 Gent
T 09 276 25 86
vervoerregio.vlaamseardennen@vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
 
Voorzitters  
Jurgen Haustraete
jurgen.haustraete@kruisem.be (opent in uw e-mail applicatie)
Gemeente Kruisem
Voorzitter
Erwin Sucaet
T 09 276 25 86
erwin.sucaet@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Voorzitter
Team MOW  
Michael Eeckhout
T 09 276 25 81
michael.eeckhout@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Mobiliteitsbegeleider
Katia Rottiers
T 09 276 25 83
katia.rottiers@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Mobiliteitsbegeleider
Sophie De Vlieger
T 09 276 26 12
sophie.devlieger@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Agentschap Wegen en Verkeer (AWV)
Regiomanager
Luc Sagaer
T 059 56 52 65
luc.sagaer@delijn.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Lijn
Vervoerregiomanager
Jan Vanmarsnille
T 09 292 12 21
jan.vanmarsnille@vlaamsewaterweg.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Vlaamse Waterweg
Celhoofd Beheer
Tim Bruyninckx
tim.bruyninckx@dwv.vlaanderen (opent in uw e-mail applicatie)
De Werkvennootschap
Integraal projectleider