Gedaan met laden. U bevindt zich op: Veiligheid van het internet. Welke problemen ondervinden de Vlamingen?
Veiligheid van het internet. Welke problemen ondervinden de Vlamingen?
Internetveiligheid is in het Vlaamse Gewest een probleem net zoals in andere Europese landen. Volgens de enquête ‘Community Survey on ICT usage in Households and by Individuals’ van 2010 werd een derde van de Vlaamse internetgebruikers het voorbije jaar geconfronteerd met één of meerdere veiligheidsproblemen zoals een computerinfectie, misbruik van persoonlijke informatie of schending van privacy, verschillende vormen van financiële schade of het in contact komen van kinderen met ongeschikte websites of potentieel gevaarlijke personen. Als we spam bij de internetproblemen rekenen, komen we nog tot vele hogere percentages.
De Vlaming scoort binnen de EU hoog voor de twee onderzochte vormen van risicovermijding: het vermijden van risicovolle onlinetoepassingen en het gebruiken van een veiligheidstool om de privécomputer te beschermen. Het updaten van deze tools gebeurt dan weer iets minder bij de Vlaamse dan bij de EU-bezitters.
Het artikel onderzoekt verder of het online risico en de onderzochte vormen van risicovermijding verschillen in functie van de leeftijd en de opleiding.

Lees de publicatie
- Publicatiedatum
- April 2012
- Publicatietype
- Studie
- Thema's
- Media
- Auteur(s)
- Marie-Anne Moreas
- Reeks
- SVR-Webartikel 2012/5