Gedaan met laden. U bevindt zich op: Wat is er te doen? Week van de bij

Wat is er te doen?

In het kader van de Week van de Bij is er heel wat te doen. We ontmoeten je graag op een (of meer) van onze activiteiten!

    Webinar: Hoe wilde bestuivers ondersteunen in (semi-)publieke ruimte?

    Donderdag 18 juni | 11.00 – 12.15 uur | Online

    Naar aanleiding van de Week van de Bij organiseren de Green Deal Natuurinclusieve Parkeerterreinen en de Green Deal Tuinstraten een webinar over de basisprincipes voor wilde bestuivers. In één uur tijd krijg je een overzicht van wat wilde bestuivers nodig hebben, hoe je hiermee rekening houdt bij inrichting en beheer, en welke rol lokale besturen en terreineigenaars kunnen spelen bij het creëren van een bestuiversvriendelijke omgeving. Verwacht een heldere introductie met concrete handvaten en krijg tips van de Bijenvriendelijkste Gemeente 2026.

    Schrijf je vandaag nog in
    Het webinar is gratis, maar inschrijven is verplicht.

    Activiteiten naar aanleiding van de Week van de Bij

    Fietsen of wandelen en prachtige bijenvriendelijke plaatsen ontdekken of een bijenhotel maken? Een opsomming van bijenactiviteiten voor de komende maanden.

    Kalender
    DatumEventPlaatsOrganisatie
    02–03/05/2026BeeO-sfeer op FloraliënGentWeek van de Bij
    03/05/2026Bijenwandeling (Bergelen)Gullegem (Wevelgem)Regionaal Landschap Leie & Schelde + Natuurpunt
    09–10/05/2026BeeO-sfeer op FloraliënGentWeek van de Bij
    18/05/2026Insectenwandeling (biodiversiteit)Antwerpen (Hobokense Polder)Natuurpunt
    20/05/2026Bestuiverssymposium (Wereldbijendag)Diepenbeek (PXL)Vlaamse overheid
    25/05/2026Workshop: Maak je eigen bijenhotelBruggeStad Brugge
    31/05/2026Bijensafari + bezoek bijenburchtWervikRegionaal Landschap Leie & Schelde
    31/05/2026Groot BijenfeestHasselt (Kiewit)Week van de Bij
    31/05 – 07/06/2026Week van de Bij (diverse activiteiten)

    Genk
    Heempark

    Heempark
    31/05 – 07/06/2026Blooming Buzzness (routes, workshops, imkers)Meetjesland & LeievalleiRegionaal Landschap
    01/06/2026Workshop bijvriendelijke tuinGentVelt
    02/06/2026Workshop wilde bijen herkennenLeuvenNatuurpunt
    05/06/2026Workshop bijenhotel maken (familie)AntwerpenRegionaal Landschap Schelde-Durme
    06/06/2026Bijenwandeling (1000-soortendag)GentNatuurpunt
    06/06/2026Hommelzoektocht (wandeling)Sint-NiklaasNatuurpunt
    06–07/06/2026Workshops tijdens EcotuindagenVlaanderenVelt
    14/06/2026Insectensafari (familiewandeling)Genk (Hoge Kempen)Nationaal Park Hoge Kempen
    15/06/2026Initiatie imkerenKortrijkImkersbond / UiTinVlaanderen
    05/07/2026Insectenwandeling zomereditieLeuven (Heverleebos)Natuurpunt
    12/07/2026Workshop insecten herkennenMechelenNatuurpunt
    26/07/2026Bijenwandeling HeidebosWachtebeke (Lochristi)Natuurpunt / UiTinVlaanderen
    zomer 2026 (diverse data)Bijenfietstochten (Blooming Buzzness)Meetjesland & LeievalleiRegionaal Landschap
    zomer 2026Bezoek bijeninfopunt “De Boerderbij”VlaanderenUiTinVlaanderen
    10/08/2026Workshop bestuivers in je tuinAalstRegionaal Landschap Schelde-Durme

    Ecotuindagen

    Op 6 en 7 juni vinden de Velt-ecotuindagen plaats.

    Op honderden plaatsen in Vlaanderen en Nederland kan je gratis ecologische tuinen bezoeken en staan de eigenaars klaar met praktische tuintips en leuke ideetjes.

    Fietsroutes

    Deze zomer organiseren een aantal gemeenten in Vlaanderen fietsroutes die je langs de mooiste bijenplekjes brengen. Tijdens de fietstochten kan je meedoen aan een leuke quiz en per gezin kan je zo het stripverhaal “De hippe hommels” van Suske en Wiske verkrijgen.

    Bezoek een bijenreservaat

    Samen met tal van partners heeft het Agentschap Natuur en Bos 21 wildebestuiversreservaten opgericht. Dit zijn gebieden waar belangrijke populaties van zeldzame soorten aanwezig zijn. Zo beschermen we die populaties en verbeteren we ook de kwaliteit van hun leefomgeving. Veel van die reservaten kan je ook bezoeken.

    Hommelweekend

    Hommels zijn de pluizigste van onze wilde bijen. Zachtaardig brommend zag je ze vast al eens voorbijvliegen, een fruitbloesem bezoeken of mysterieus verdwijnen onder de grond. Maar hoe goed ken je ze echt? Onbekend is onbemind en daar wil Natuurpunt verandering in brengen. Tijdens het Hommelweekend (6 en 7 juni) kan je in Vlaanderen en Brussel deelnemen aan gegidste hommelzoektochten.

    Organiseer je zelf een activiteit? Laat het ons weten!