Gedaan met laden. U bevindt zich op: AgO door de jaren heen: 2 'anciens' aan het woord Nieuwsberichten van het Agentschap Overheidspersoneel

AgO door de jaren heen: 2 'anciens' aan het woord

Nieuwsbericht
19 november 2025

Hoe is het Agentschap Overheidspersoneel (AgO) door de jaren heen veranderd? Hoe is de cultuur geëvolueerd? En wat is er verrassend genoeg net hetzelfde gebleven? Aan het woord zijn Koen en Mireille, 2 AgO-collega’s die al sinds het prille begin voor het agentschap werken. 

Koen startte in 2009 bij AgO, toen nog het Agentschap voor Overheidspersoneel, als intern coördinator. Nu is hij coördinerend HR-businesspartner.

Mireille werkt sinds 2004 bij AgO. Ze startte haar carrière bij de afdeling Vorming en is nu financieel dossierbeheerder.

De grootste veranderingen

Koen: “Voor mij is dat de evolutie van een klein agentschap naar 1 van zo’n 550 medewerkers. De werking was toen creatiever en speelser, nu is alles meer afgelijnd in processen, projectfiches, risicomanagement,… Al is er wel nog steeds veel vrijheid in waar en wanneer je werkt, en hoe je de dingen aanpakt. Nog een verandering: vroeger kende je iedereen, nu kom je veel mensen tegen die je nog nooit hebt gezien.”

Mireille: “Dat klopt. Die teamsfeer van toen mis ik soms wel. Iedereen zat in aparte bureaus, maar iedereen liep wel bij iedereen binnen. Ik kende al heel snel heel veel mensen. Daarom probeer ik op bijvoorbeeld een AgO-dag elke keer met iemand te babbelen die ik nog niet ken. Het is ook drukker geworden. Vroeger kwam dat in golven en wisselden drukke periodes zich af met minder drukke. Nu werken we de hele tijd aan een vrij hoog tempo. Ook positief: we hadden geen laptops, wat zorgde voor een sterkere scheiding tussen werk en privé.”

Wat is er niet veranderd?

Koen: “De sterkhouders van nu waren er toen al: denk maar aan Vlimpers, de Personeelspeiling, de vzw Sociale Dienst, de Dienst Diversiteitsbeleid,… De basisdienstverlening lag er en ligt er nog steeds.”

Mireille: “Net als de jaarlijkse evaluaties. Ik vind het heel goed dat AgO hier zo op inzet, wat toch niet overal het geval is.”

Wat motiveerde jullie om te blijven?

Mireille: “Ik heb van verschillende functies mogen proeven, en de inhoud bleef me telkens aanspreken. Ook de flexibiliteit heb ik altijd als een grote troef ervaren.”

Koen: “De variatie was voor mij een belangrijke factor. Ik ben binnen AgO van job kunnen veranderen, en heb op verschillende projecten mogen werken: dat houdt het plezant.”

Interne mobiliteit bij AgO

Mireille: “Ik ben na een paar jaar even vertrokken naar een andere dienst, maar AgO en ik zijn als goede vrienden uit elkaar gegaan. Daar was ik heel blij om: interne mobiliteit wordt hier heel erg aangemoedigd en alles is bespreekbaar.”

Koen: “Dat vind ik inderdaad 1 van de sterktes van dit agentschap. Je kan altijd het gesprek aangaan als je eens iets anders wilt, of behoefte hebt aan meer uitdaging. We zitten als HR-agentschap op dat vlak natuurlijk een beetje aan de bron en moeten het goede voorbeeld geven.”

Goede raad voor nieuwe collega's

Koen: “Ik zou aanraden om ook eens decentraal te werken, bijvoorbeeld voor de HR-dienst van een entiteit. Ik vind het super als ik zie dat collega’s die sprong wagen, en die ervaring na een paar jaar dan weer terug meenemen naar hier. En ook: wees aanwezig, loop wat rond, doe babbeltjes, leer mensen kennen.”

Mireille: “Ik denk dat dat heel goed advies is. Sta open voor ideeën en projecten, sluit je aan bij de boekenclub of het evenemententeam, … Zoek contact met je collega’s. AgO probeert dat wel wat te faciliteren, dat vind ik super.”