Sil, 24 jaar - onderzoeker
Passie voor onderzoek
In het secundair koos ik voor Latijn en wiskunde. Ik kreeg een brede basiskennis mee. Tijdens mijn studies sociologie ontdekte ik mijn passie voor onderzoek. Klinkt misschien saai, maar dat is het niet. Nu werk ik als doctoraatsonderzoeker bij ILVO, het Vlaams Instituut voor Landbouw-, Visserij- en Voedingsonderzoek, en kan ik me helemaal in mijn job uitleven.
Het secundair heeft me goed voorbereid op de studies sociologie aan de universiteit. Al was de overgang van de school naar de unief wel even wennen. De vrijheid die je plots krijgt is heerlijk. Maar zelf je weekplanning maken én genoeg motivatie vinden? Het was een uitdaging en ook een kans om snel te groeien.
Doctoraat
Na mijn studies startte ik als junior onderzoeker bij ILVO. Samen met wetenschappers, beleidsmakers en landbouwers probeer ik duurzame oplossingen te vinden voor hedendaagse problemen. Daar gaat mijn doctoraat ook over.
De overgang van de school naar de unief was wel even wennen.
Eerst twijfelde ik: zou een doctoraat wel iets voor mij zijn? Ik dacht altijd dat doctoreren eenzaam zou zijn. Maar het warme team en de fijne sfeer in mijn job overtuigden me al snel. Aan de slag gaan als doctoraatsonderzoeker was een goeie beslissing. Nu werk ik elke dag samen met inspirerende mensen en leer ik constant bij. Ik zit hier echt op mijn plek.
Advies van Sil
Probeer dingen uit, stel vragen en wees niet bang om fouten te maken. Daar leer je van.