Woonunits van Wonen in Vlaanderen
Wonen in Vlaanderen kocht woonunits aan. Deze woonunits dienden in de eerste plaats om ontheemden uit Oekraïne te huisvesten. Nu kunnen de woonmaatschappijen deze ook inzetten voor verhuis bij renovatie.
Types woonunits
Wonen in Vlaanderen kocht 261 woonunits aan.
De bedoeling is om de units zo economisch mogelijk in te zetten. Dit vragen we om de kostprijs en de slijtage bij verplaatsing te beperken. We vragen u dus een voldoende groot aantal – vanaf 5 stuks – voor langere periode (minimaal 36 maanden) op één locatie te plaatsen.
De plaatsing van de woonunits gebeurt standaard op schroefpalen. De units zijn volledig ingericht (keuken, badkamer) en bemeubeld (zetel, tafel, stoelen, bedden met matras, kasten).
Aanvraag en installatie: wie doet wat?
Als woonmaatschappij bent u de bouwheer voor de woonunits. U leest hier wie welke verantwoordelijkheid heeft.
Kostprijs en subsidie woonunits
Verhuring
U rekent aan de huurders de gewone sociale huur aan. Een mobiele woonunit wordt voor de bepaling van de huurprijs beschouwd als een zelfstandige woning.