Uitdagingen

Maak kennis met basisbereikbaarheid en de uitdagingen voor de Vervoerregio Waasland in deze video.

Over de Vervoerregio Waasland

De Vervoerregio Waasland is 430 km2 groot en telt negen gemeenten: Kruibeke, Lokeren, Moerbeke, Sint-Gillis- Waas, Sint-Niklaas, Stekene, Temse, Waasmunster en Zele. In het gebied wonen ongeveer 244.000 mensen. Er zijn 95.000 arbeidsplaatsen.

Het is best druk in en rond Sint- Niklaas en Temse en op de as van Lokeren naar Zele. Het zijn dan ook aantrekkingspolen die zorgen voor heel wat heen-en-weerverkeer in het Waasland. Een groot deel van het ‘landelijke’ Waasland, met verschillende uit de kluiten gewassen gemeenten, richt zich ook op Sint- Niklaas en op Lokeren.

Het Waasland ligt tussen de steden Antwerpen en Gent. Heel wat oost-westgerichte infrastructuren doorkruisen de regio. Dat zijn niet alleen autowegen, maar ook waterwegen, fietssnelwegen en een spoorlijn.

De Waaslandhaven zorgt voor heel wat verkeer van mensen en goederen. Dat verkeer verloopt vandaag grotendeels via de weg. De grote drukte op de snelwegen en de concentratie van wegen richting Antwerpen zorgen dat steeds meer chauffeurs van personen- en vrachtwagens, de snelweg verlaten en andere routes uitproberen. Ze zoeken met andere woorden de ‘binnenwegen’ op tussen de E17 en de Waaslandhaven. Deze reflex levert bijzonder veel verkeersoverlast op doorheen onze regio.

Contact

VERVOERREGIO WAASLAND
VAC Gent
Koningin Maria Hendrikaplein 70, bus 80
9000 Gent
T 09 276 25 86
vervoerregio.waasland@vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Voorzitters
Carl Hanssens
T 09 276 25 86
carl.hanssens@sint-niklaas.be (opent in uw e-mail applicatie)
Stad Sint-Niklaas
Voorzitter
Erwin Sucaet
T 09 276 25 86
erwin.sucaet@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Voorzitter
Team MOW
Sam Janssens
T 09 276 25 84
sam.janssens@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Departement Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)
Mobiliteitsbegeleider
Vladimir Kostadinov
T 09 276 26 16
vladimir.kostadinov@mow.vlaanderen.be (opent in uw e-mail applicatie)
Agentschap Wegen en Verkeer (AWV)
Regiomanager
Micheline Steen
T 09 211 92 91
M 0486 12 61 09
micheline.steen@delijn.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Lijn
Vervoerregiomanager
Rutger Huybrechts
T 09 211 92 97
rutger.huybrechts@delijn.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Lijn
Vervoerregiodeskundige
Hans De Preter
T 03 224 67 06
hans.depreter@vlaamsewaterweg.be (opent in uw e-mail applicatie)
De Vlaamse Waterweg