Nieuwsbrieven Digitaal Vlaanderen
Om u gericht en relevant te informeren, biedt Digitaal Vlaanderen verschillende nieuwsbrieven aan, elk met een eigen focus. Op deze pagina vindt u alle nieuwsbrieven waarop u zich kunt abonneren.
Algemene nieuwsbrief Digitaal Vlaanderen (tweewekelijks)
Onze tweewekelijkse algemene nieuwsbrief bundelt nieuws, projecten en belangrijke evoluties rond digitale overheid.
Geschikt voor iedereen die betrokken is bij digitale dienstverlening, beleid of innovatie binnen de Vlaamse overheid.
Nieuwsbrief Artificiële Intelligentie (AI)
Artificiële intelligentie blijft zich snel ontwikkelen en biedt steeds meer kansen voor de overheid. Met de AI-nieuwsbrief van Digitaal Vlaanderen blijft u goed geïnformeerd over:
- het laatste nieuws en beleidsontwikkelingen rond AI binnen de Vlaamse overheid;
- initiatieven, projecten en ondersteuningsaanbod van Digitaal Vlaanderen;
- relevante trends, toepassingen en regelgeving voor het gebruik van AI binnen overheidscontext.
Nieuwsbrief digitale veiligheid
Digitale veiligheid is vandaag een topprioriteit voor elke overheidsorganisatie. De recente internationale politieke spanningen zorgen voor een verhoogde cyberdreiging, waardoor extra waakzaamheid noodzakelijk blijft. Daarom vernieuwen we de oude Cyber Response Team nieuwsbrief en brengen we bredere topics onder de aandacht: tips, trends, inzichten en meer info over hoe het Vlaams Centrum voor Digitale Veiligheid binnen Digitaal Vlaanderen u kan helpen.
Cyber Security Alerts
Daarnaast voorzien we ook Cyber Security Alerts: korte, actiegerichte meldingen die alleen worden verstuurd bij ernstige en actuele cyberdreigingen die relevant zijn voor overheidsorganisaties. Het doel is om veiligheidsmedewerkers op de hoogte te brengen van prioritaire kwetsbaarheden en om duidelijk mee te geven welke acties er moeten ondernomen worden.
Dit is ten zeerste aanbevolen voor iedereen die binnen de entiteiten van de Vlaamse overheid en bij de lokale besturen verantwoordelijk is voor digitale veiligheid. Dat kunnen meerdere personen per organisatie zijn, maar het is aangeraden om 1 technisch security/ICT-profiel in te schrijven voor Cyber Security Alerts.
Nog niet ingeschreven? Stuur een mail naar security@vlaanderen.be(opent in uw e-mail applicatie) met als onderwerp “Cyber Security Alerts”. Toegang wordt verleend na verificatie van uw rol en bevoegdheid.
Aanbodspecifieke mailings voor partners en gebruikers
Gebruikt u één of meerdere diensten van Digitaal Vlaanderen? Abonneer u voor onderstaande aanbodspecifieke mailings:
- Geopunt
- MAGDA
- Basiskaart Vlaanderen
- Gebouwen- en Adressenregister
- ICT
- Verenigingsregister
- Webplatform:
- Wegenregister
- Interoperabiliteit
- Mijn Burgerprofiel
Deze communicatie is afgestemd op gebruikers en partners van het specifieke aanbod.