Sperperiode Recht van voorkoop start op 6 oktober 2025
Tijdens de RVV-sperperiode kan elke begunstigde of zijn leverancier zijn RVV-records aanpassen naar de nieuwe kadastrale toestand.
Elk jaar verschijnt er een nieuwe versie van de digitale kadastrale percelenplannen. Bijgevolg moeten ook alle RVV-records aangepast worden aan deze nieuwe kadastrale toestand.
Sperperiode
Om begunstigden en leveranciers voldoende tijd te geven om hun RVV-records aan te passen aan de nieuwe kadastrale toestand, wordt er in het kader van recht van voorkoop een sperperiode ingelast. Tijdens deze sperperiode kunnen RVV-records opgeladen worden voor zowel de huidige als de nieuwe kadastrale toestand. Pas na de sperperiode wordt er volledig overgeschakeld naar de nieuwe kadastrale toestand.
In 2025 loopt de sperperiode van 6 oktober tot en met 16 november. Op 17 november 2025 schakelen we dan over naar de kadastrale toestand 01/01/2025. Meer informatie over de sperperiode en de gevolgen voor de begunstigden en leveranciers lees je op de pagina "Opladen van RVV-records".
Doordruk partitienummers
Sinds oktober 2023 is het mogelijk om opladingen te doen tot op partitienummer. Om je ervan te verzekeren dat de voorkooprechten op alle partitienummers worden gelegd, vragen we je zeker een integrale oplading te doen om geen voorkooprechten te mislopen in de toekomst. We merken dat dit bij een aantal begunstigden en leveranciers nog niet in orde is. Indien je sinds de sperperiode 2023 een oplading deed is dit reeds in orde.
Voor meer informatie kan je steeds terecht bij de Helpdesk Digitaal Vlaanderen(opent in uw e-mail applicatie).