Digitaal ondertekenen met itsme®
De Vlaamse overheid sloot een raamovereenkomst af waarmee scholen in Vlaanderen kosteloos gebruik kunnen maken van de authenticatiedienst en de dienst voor digitaal ondertekenen van itsme®.
Wat?
Door die samenwerking kunnen scholen en onderwijsorganisaties itsme® gebruiken voor digitale handtekeningen en volstaat een smartphone om veilig toegang te krijgen en documenten digitaal te ondertekenen. Een kaartlezer voor de eID-kaart is niet meer nodig.
Het Digitaal Ondertekenen-platform van Digitaal Vlaanderen kan
- Op zichzelf gebruikt worden om documenten te laten ondertekenen door medewerkers en door ouders of leerlingen
- Geïntegreerd worden binnen gespecialiseerde softwarepakketten
Hoe toepassen in jouw onderwijsinstelling?
De wettelijk vertegenwoordiger (meestal de schooldirecteur) vult het toetredingsformulier in.
- Bekijk daarvoor het stappenplan op de pagina raamovereenkomst voor veilig aanmelden en digitaal ondertekenen.
Wil je itsme® integreren in je softwarepakket? Vraag aan je softwareleveranciers om de nodige aanpassingen in het softwarepakket te voorzien, zodat deze functionaliteit beschikbaar wordt.
- Neem contact op met de leverancier om na te gaan wat hun plannen en timing zijn. Enkele van deze softwarepakketten zijn reeds geïntegreerd met het Digitaal Ondertekenen-platform.
Extra informatie
- Lees meer in het nieuwsbericht van Digitaal Vlaanderen.
- Nog vragen? Neem contact op via integraties@vlaanderen.be(opent in uw e-mail applicatie).