Gedaan met laden. U bevindt zich op: Voortgezette vorming 1 – 2025-2026 – Politiserend werken (Franstalig)

Voortgezette vorming 1 – 2025-2026 – Politiserend werken (Franstalig)

Opleidingsverstrekker

BOND VAN BEDIENDEN, TECHNICI EN KADERLEDEN VAN HET ABVV - SYNDICAT DES EMPLOYES TECHNICIENS ET CADRES DE BELGIQUE FGTB

Registratienummer

ODB-V00550

Geregistreerd

op: 17 april 2025

Deze opleiding komt in aanmerking voor

  • Opleidingscheques
  • Vlaams opleidingsverlof

Aantal uren: 32 uur

Eindbeoordeling voorzien: nee

Blended leren: nee

Mentoropleiding: nee

Doelgroep

Franstalige werknemersafgevaardigden van de BBTK (Bond van Bedienden, Technici en Kaderleden) die de basisvormingen hebben doorlopen of voldoende ervaring hebben met sociaal overleg. Inschrijvingen verlopen via de BBTK-afdelingen. De plaatsen zijn beperkt.

Voorwaarden

  • Specifieke voorwaarden per opleidingsincentive

    Elke opleidingsincentive heeft zijn eigen specifieke voorwaarden om te bepalen of u recht heeft. Kijk na of u voldoet aan de voorwaarden van de opleidingsincentive waarvan u gebruik wil maken (Vlaams opleidingsverlof, Vlaams opleidingskrediet en opleidingscheques voor werknemers

  • Opleidingscheques: beperkende voorwaarde opleidingsniveau

    Deze opleiding kan u betalen met een opleidingscheque. Bent u hooggeschoold (u behaalde een graduaats-, bachelor- of masterdiploma)? Dan kan dat enkel als u een ‘attest loopbaanbegeleiding’ heeft van maximaal 6 jaar oud. In dit attest verklaart een loopbaanbegeleider dat de opleiding noodzakelijk is voor de uitvoering van uw persoonlijk ontwikkelplan (POP).

Inhoud van de opleiding

Deze opleiding richt zich tot ervaren Franstalige werknemersafgevaardigden van BBTK en verdiept de inzichten uit de basisvorming. Deelnemers leren beleidsmaatregelen en wetgeving analyseren en vertalen naar de werkvloer. Er wordt ingezet op het ontwikkelen van communicatieve vaardigheden, het herkennen van desinformatie, het voeren van onderbouwde debatten en het inspireren van collega’s via storytelling. De opleiding versterkt het politiserend handelen van afgevaardigden in sociaal overleg en publieke dialoog, met oog voor samenwerking, inclusie en een constructief werkklimaat.
De opleiding omvat 4 volledige dagen (32 uur), gespreid over twee blokken van telkens 2 dagen tussen september 2025 en januari 2026.