Genereren certificaat en indienen opdracht in de EPC NR-software
Zodra alle invoer gebeurd is, kan het certificaat gegenereerd worden, na controle kan de opdracht dan ingediend worden.
Fouten en waarschuwingen
Om de kwaliteit van de ingediende EPC’s te verhogen, werden in de software bijkomende meldingen toegevoegd. Vooraleer u de nodige berekeningen kan maken en het certificaat kan indienen, zal u deze moeten wegwerken of motiveren. Het gaat hierbij om 3 categorieën:
- Rekenfout: zolang er rekenfouten aanwezig zijn kunnen de resultaten niet berekend worden (A). U herkent deze aan de rode driehoek.
- Administratieve fout: met enkel administratieve fouten kunnen de berekeningen wel gemaakt worden, maar kan het certificaat niet ingediend worden (B). U herkent deze aan de oranje cirkel.
- Waarschuwing: informatieve melding met betrekking tot uitzonderlijke (combinatie van) invoergegevens. Deze verhindert het berekenen en indienen niet, maar u moet ze wel motiveren (C). U herkent deze aan het blauwe vierkant.
Zolang er waarschuwingen staan, zal u moeten bevestigen dat u deze hebt nagekeken en gevalideerd (D). Pas dan kan u het certificaat indienen.
Berekenen energielabel
Om het energielabel te berekenen moeten alle gegevens op het overzichtsscherm van de opdracht ingevoerd zijn en de oppervlaktes van de gebouweenheden moeten gekend zijn.
Het energielabel wordt steeds bepaald voor alle gebouweenheden samen die in een opdracht gebundeld zijn.
Wanneer alle invoer gebeurd is, kunt u via ‘Berekenen’ het energielabel bepalen.
Het resultaat verschijnt bovenaan het overzichtsscherm.
Berekenen energiescore en genereren certificaat
Wanneer alle gegevens met betrekking tot de geometrie en installaties in een gebouweenheid werden ingevoerd, kan de energiescore per gebouweenheid berekend worden. U doet dit door in het overzichtsscherm voor de gebouweenheid op ‘Berekenen’ te klikken. De energiescore voor de gebouweenheid wordt berekend (A). Indien berekenbaar, verschijnt ook het energielabel (B).
- Wanneer u op de knop ‘Berekenen’ op de overzichtspagina van de opdracht klikt, worden al de gebouweenheden waarvoor al de nodige informatie is ingevoerd, berekend. Bij elke gebouweenheid wordt dan de energiescore vermeld.
- Na het berekenen van de energiescore kan ook het certificaat gedownload worden (C).
Indienen gebouweenheid
Wanneer de gegevens van alle gebouweenheden werden ingevoerd, kan de opdracht per gebouweenheid berekend worden. Klik op ‘Indienen’ om de opdracht in te dienen.
Zodra de opdracht ingediend is, kan deze niet meer aangepast worden. Om correcties aan te brengen in een ingediend EPC, dupliceert u de opdracht en brengt u hierin de nodige wijzigingen aan. Vervolgens dient u deze opdracht in, waardoor de EPC’s uit de originele opdracht worden overschreven door de nieuwe, gecorrigeerde versies.