Gedaan met laden. U bevindt zich op: Digitalisering inkomende post Informatie digitaliseren

Digitalisering inkomende post

Met DigiPost - digitalisering van inkomende (analoge) post - biedt Het Facilitair Bedrijf een gemeenschappelijke dienstverlening aan voor alle entiteiten van de Vlaamse overheid. Analoge poststukken worden centraal ingescand en digitaal doorgestuurd naar de bestemmeling.

Context Digipost

De Vlaamse overheid streeft ernaar om een digitale overheid te zijn.

Zo proberen we waar mogelijk onze processen te digitaliseren en een efficiëntere en betere dienstverlening aan te bieden. Op het vlak van inkomende post is dit natuurlijk een uitdaging omdat we nog vaak analoge documenten ontvangen.

Om de complexiteit en de administratieve lasten zo veel mogelijk weg te nemen bij overheidsinstanties, is een gemeenschappelijke dienstverlening opgezet voor digitalisering van inkomende analoge post onder de noemer ‘DigiPost’.

Koen Arys van Het Facilitair Bedrijf legt uit wat de Digipost dienstverlening juist inhoudt en hoe je ook met scanprojecten bij hen terecht kan.

Inhoud is aan het laden

Geslaagd met grote onderscheiding

De Vlaamse overheid krijgt een 12/15 van het consumentenprogramma ‘WinWin’ op Radio2 voor het reageren op inkomende fysieke post. Maar op die brieven verstuurd naar een entiteit van de Vlaamse overheid die gebruikmaken van de dienstverlening Digipost kwam er in 100% van de gevallen een reactie!

Beluister het fragment.(opent in nieuw venster)

Alle brieven uit de WinWin test, die via Digipost liepen, kwamen tijdig toe en werden allemaal beantwoord.
FG

Frank Geets

Administrateur-generaal Het Facilitair Bedrijf