MASEREEL, Kasterlee - Bouw van een zeefdrukatelier
In het nieuwbouwpaviljoen wordt een publieke tentoonstellingsruimte en een atelierruimte voor grafische drukkunsten, een archiefruimte en een technisch werkhuis voorzien.
- Bouwheer
Departement Cultuur, Jeugd en Media
- Aannemer
Vanhout pro nv
- Ontwerper
LIST architecture - urbanisme, Hideyuki Nakayama Architecture
- Locatie
Kasterlee
- Kostprijs
1.255.000,00 euro
- Datum laatste statuswijziging
22 februari 2019
- Besteknummer
2017/HFB/OA/33093
Het ontwerp
De koepelvorm van MASEREEL werd het uitgangspunt voor het ontwerp van het nieuwe paviljoen, een machikado. Het is een soort kruispunt waar de verschillende ruimtes en functies elkaar treffen. De kunstenaars kunnen geconcentreerd werken in de studio’s en de bezoekers voelen zich welkom in de tentoonstellingsruimte, ze komen in het midden van de machikado bij elkaar. Er zijn amper fysieke barrières tussen de tentoonstellingsruimte en werkruimte. Een unieke beleving van de ruimte, vanuit het oogpunt van de kunstenaars maar ook van de bezoeker.
Het paviljoen werd samengesteld uit twee eenvoudige vormen: een glazen cilinder met een kegeldak. Door deze geometrische vorm te snijden zoals een taart, werden de studio’s gemaakt.
De glazen cilinder verbindt de binnenruimte visueel met het prachtige open landschap van de omgeving. Door de natuurlijke omgeving te reflecteren, verdwijnt de glazen cilinder, terwijl de bakstenen muren verschijnen. De technieken blijven zichtbaar op het plafond.
De unieke houten dakconstructie werd een samenspel tussen architectuur en kunst door de toevoeging van kunstenaar Jean Glibert.
De Kempen kregen er zo een knap staaltje architectuur bij.
In beeld
Locatie
Frans Masereel Centrum
- Adres
Masereeldijk 5
Routeplanneropent in nieuw venster
2460 Kasterlee