Gedaan met laden. U bevindt zich op: Juweelontwerp / edelmetaal

Juweelontwerp / edelmetaal

Opleidingsverstrekker

Hoofdzetel van : Academie Beeldende kunsten Etterbeek

Registratienummer

ODB-1001290

Geregistreerd

op: 1 september 2019

Deze opleiding komt in aanmerking voor

  • Opleidingscheques
  • Vlaams opleidingsverlof
  • Vlaams opleidingskrediet

Aantal uren: 400 uur

Eindbeoordeling voorzien: ja

Blended leren: nee

Mentoropleiding: nee

Extra informatie: https://www.rhokacademie.be/ateliers/juweelontwerp-edelmetaal/opent in nieuw venster

Doelgroep

Volwassenen vanaf 18 jaar

Voorwaarden

  • Specifieke voorwaarden per opleidingsincentive

    Elke opleidingsincentive heeft zijn eigen specifieke voorwaarden om te bepalen of u recht heeft. Kijk na of u voldoet aan de voorwaarden van de opleidingsincentive waarvan u gebruik wil maken (Vlaams opleidingsverlof, Vlaams opleidingskrediet en opleidingscheques voor werknemers

  • Opleidingscheques: beperkende voorwaarde opleidingsniveau

    Deze opleiding kan u betalen met een opleidingscheque. Bent u hooggeschoold (u behaalde een graduaats-, bachelor- of masterdiploma)? Dan kan dat enkel als u een ‘attest loopbaanbegeleiding’ heeft van maximaal 6 jaar oud. In dit attest verklaart een loopbaanbegeleider dat de opleiding noodzakelijk is voor de uitvoering van uw persoonlijk ontwikkelplan (POP).

  • Opleidingskrediet: beperkende voorwaarde opleidingsniveau

    Deze opleiding kan je volgen met Vlaams opleidingskrediet. Hou er wel rekening mee dat als u hooggeschoold bent (graduaats-, bachelor- of masterdiploma), u deze opleiding enkel mag volgen als u een ‘attest loopbaanbegeleiding’ heeft van maximaal 6 jaar oud. In dit attest verklaart een loopbaanbegeleider dat de opleiding noodzakelijk is voor de uitvoering van uw persoonlijk ontwikkelplan (POP).

  • Verhoogde tegemoetkoming 1

    Als u geen diploma secundair onderwijs hebt, kan u voor deze opleiding een opleidingscheque aanvragen waarvan de subsidie gelijk is aan het factuurbedrag, met een maximum van 250 euro per schooljaar.

Inhoud van de opleiding

De relatie tussen ons lichaam en de objecten die ons nabij zijn is diep menselijk en fundamenteel. Het sieraad als hedendaagse kunstvorm biedt een veelvoud aan beelden en associaties. Van sierlijk en kostbaar statussymbool over vlot draagbaar persoonlijk hebbeding tot het hyperindividuele avant-garde juweel uit gerecupereerde materialen. Er zijn zoveel verschillende gezichtspunten als er toeschouwers zijn.

In de afdeling ‘Juweelontwerp/edelmetaal’ onderzoeken we de relatie tussen object en lichaam. Alle aspecten die daarbij horen worden tijdens de opleiding opnieuw op hun waarde getest. Al vanaf het eerste moment word je geconfronteerd met vormgeving, met experiment, met het ontwikkelen en realiseren van je ideeën. Dit gaat hand in hand met het leren bewerken van de materie.

We vertrekken vanuit klassieke technieken voor metaal, om dit al snel open te trekken naar een breed spectrum van materialen. De eerste 3 jaar zijn zowel gericht op het verkrijgen van een persoonlijke artistieke beeldtaal, als op het verkrijgen van een solide technische bagage. Het uiteindelijke doel van deze afdeling is om de studenten de mogelijkheden te geven zich zelfstandig uit te drukken door hun juweelcreaties, een eigen project uit te werken, een collectie juwelen te maken en die te confronteren met een publiek.

De opleiding is gespreid over 4 jaar. Je kan 10 uur per week naar het atelier komen in het 1ste, 2e en 4e jaar. In het 3e jaar heb je naast 8 uur atelier 2 uur ‘Kunst en cultuur’. Na het succesvol beëindigen van de 4e graad (zonder bisjaar) kan ze verlengd worden met 2 jaar Specialisatie.