BCT breidt uit met drie nieuwe modules
Vanaf 1 juli 2025 wordt de Begrotings- en consolidatietool uitgebreid met drie nieuwe modules: Kas, Monitoring en Geschillen. Deze vernieuwingen maken het financieel beheer van Vlaamse rechtspersonen eenvoudiger, sneller en transparanter.
Module Kas
De nieuwe Kas-module vervangt het oude proces via Excel en e-mail. Rechtspersonen kunnen vanaf 1 juli hun wekelijkse cashplanning rechtstreeks invoeren in BCT. Dankzij automatische herinneringen en centrale consolidatie verloopt het proces efficiënter en overzichtelijker.
Meer info over het centraal kasbeheer van de Vlaamse Rechtspersonen
Module Monitoring
Met de Monitoring-module kunnen rechtspersonen vanaf 1 juli hun tussentijdse begrotingsuitvoering rapporteren. Alle parameters van de begrotingsopmaak zijn automatisch beschikbaar, wat zorgt voor een snellere en correctere consolidatie.
Module Geschillen
In december organiseren we opnieuw de jaarlijkse bevraging via de geschillentool. Die actualiseert zowel oude lasten als lopende dossiers voor de jaarrekening. Begin juli migreren we de gegevens uit de oude VFLD-tool, die daarna wordt gedeactiveerd. Vanaf september 2025 kan je ook nieuwe gegevens invoeren in de vernieuwde tool.
Meer info over het Vlaams Fonds voor de Lastendelging (VFLD)
Wat komt er nog?
We werken verder aan:
- Monitoring Vlaamse Rechtspersonen
- Verwijlintresten
- Datacollecties voor eigen analyses
- Verbeteringen op basis van jullie feedback
Heb je nog geen toegang tot BCT?
Volg deze stappen om toegang tot BCT aan te vragen.
Vragen?
Ga naar de pagina Begrotings- en Consolidatietool of neem contact op met de ICT-BOBFO helpdesk(opent in nieuw venster). We helpen je graag verder.