Gedaan met laden. U bevindt zich op: Een jobstudent aanwerven in 2024: zo doe je dat Nieuwsberichten

Een jobstudent aanwerven in 2024: zo doe je dat

Nieuwsbericht
6 februari 2024

Tijdens de zomervakantie kan het bijzonder handig zijn de hulp van een jobstudent in te roepen. Dit om het hoofd te bieden aan piekmomenten of om het personeelstekort op te vangen binnen je entiteit. Hoe verloopt de aanvraagprocedure in 2024 voor jobstudenten binnen de Vlaamse overheid? Lees er hier alles over.

Als HR-professional kan je ook in 2024 een jobstudent werven. Op de webpagina ‘Jobstudenten’ vind je alle info en een overzicht van het ondersteuningsaanbod van het Agentschap Overheidspersoneel (AgO).

Wat verandert er in 2024?

  • Grotere betrokkenheid van entiteiten in het selectieproces

    • De entiteit (bij voorkeur leidinggevende) contacteert op basis van de eerste screening door AgO de meest passende student.
    • Is er een match en de student gaat in op het aanbod? Dan volgt AgO de indiensttreding verder op.
  • Meer transparantie in dienstverlening via gedeelde SharePoint-locaties

  • Vernieuwde badgeprocedure

  • Groot aantal jobstudenten nodig (meer dan 25)?

    AgO neemt contact op met de entiteit om de aanwervingen zo vlot mogelijk te laten verlopen.

Wil je meer weten over de wijzigingen? (Her)bekijk de presentatie van het HR-infonetwerk van 6 februari.

Tegemoetkoming voor jobstudenten met handicap of chronische ziekte

Wil je dit jaar een student met een handicap of chronische ziekte in je entiteit inzetten? De dienst Diversiteitsbeleid betaalt de loonkosten (al dan niet voltijds). Dat wil zeggen dat je een jobstudent gedurende 1 maand gratis in dienst kunt nemen. De enige voorwaarde is dat de jobstudent een attestering van de handicap of chronische ziekte moet voorleggen.

Goed om te weten

Ben je aangesloten op de dienstverlening van jobstudenten bij AgO? Vink bij je aanvraag in Vlimpers aan of je een student wil tewerkstellen via de dienst Diversiteitsbeleid.

Ben je niet aangesloten op die dienstverlening? Stuur dan voor 16 maart 2024 een e-mail naar diversiteitsbeleid@vlaanderen.be(opent in uw e-mail applicatie). Mireille Brepoels contacteert je dan voor een intakegesprek.