Gedaan met laden. U bevindt zich op: Programma Trefdag Vlaanderen Digitaal 2026 Trefdag Vlaanderen Digitaal

Programma Trefdag Vlaanderen Digitaal 2026

De Trefdag Vlaanderen Digitaal vindt plaats op donderdag 22 oktober 2026 in Gent. Hieronder vindt u het overzicht van de sessies.

Plenaire opening Trefdag Vlaanderen Digitaal 2026

9:30 - 10:45
Moderator: Cynthia Reekmans

Drie keynotesprekers trappen de dag af in de liveshow, elk met een andere blik op soevereiniteit in een verbonden wereld.

Jan Smedts, hoofd van Digitaal Vlaanderen, deelt zijn visie op hoe Vlaanderen zich verhoudt tot een snel veranderende wereld, en wat strategische autonomie concreet betekent voor onze overheid.

Tom Van de Weghe, VRT-journalist, technologie-expert en Chinakenner, schetst de geopolitieke context: hoe de machtsverhoudingen rond technologie verschuiven, en wat dat betekent voor Europa en Vlaanderen.

Sofie Franssen, chirurg, weet als geen ander hoe je grip houdt op je werk wanneer technologie almaar belangrijker wordt. Zij brengt soevereiniteit terug naar het menselijke niveau: hoe blijft u als individu in controle?

Stel aansluitend uw eigen programma samen

Na de plenaire openingssessie stelt u zelf uw programma voor #Trefdag26 samen.

Tijdens de break-outsessies gaan experts uit binnen- en buitenland dieper in op de vier centrale sporen van #Trefdag26, met inspirerende inzichten en concrete praktijkcases.

Nieuw dit jaar zijn de fora: korte sessies van 25 minuten waarin organisaties en experts kennis, ervaringen en toepassingen delen rond de thema’s van de Trefdag.

Daarnaast kunt u uiteraard doorlopend terecht op de beursvloer en in de demohal om oplossingen te ontdekken, demonstraties bij te wonen en andere deelnemers te ontmoeten.

Ontdek hieronder het programma en kies de sessies die u niet wilt missen.