Ziekteverlof na arbeidsongeval voortaan ook aangerekend op ziektecontingent
Statutaire personeelsleden die in dienst zijn getreden voor 1 juni 2024 hebben gedurende hun loopbaan een ziektecontingent van 666 werkdagen. Hierop worden alle ziektedagen aangerekend, ongeacht de oorzaak van de arbeidsongeschiktheid. Voortaan geldt dit ook voor ziekteverlof door een arbeids(weg)ongeval voor de consolidatiedatum, het moment waarop wordt vastgesteld dat de medische toestand van het slachtoffer niet verder zal evolueren.
VPS-wijziging
Het Vlaams personeelsstatuut (VPS) bepaalt dat vanaf 1 juni 2024 het ziekteverlof door een arbeidsongeval of arbeidswegongeval ook voor de consolidatiedatum wordt aangerekend op het ziektecontingent. Dit geldt voor statutaire personeelsleden die in dienst zijn getreden voor 1 juni 2024.
In dienst na 1 juni 2024
Het contingent geldt alleen voor personeelsleden die al voor 1 juni 2024 waren toegelaten tot de statutaire proeftijd. Voor statutairen die na die datum in dienst zijn getreden om een gezagsfunctie uit te oefenen en werden toegelaten tot de statutaire proeftijd, geldt het contingent niet.
De lijnmanager kan die personeelsleden doorsturen naar Medex bij een onafgebroken afwezigheid wegens arbeidsongeschiktheid van 9 maanden (ongeacht de oorzaak van de arbeidsongeschiktheid).
Alle informatie hierover vind je terug op de webpagina ‘Ziek? Wat nu?’.