Mijn VerbouwPremie voor vloer vanaf 1 juli 2025
Vraag hier Mijn VerbouwPremie aan
Mijn verbouwloket is van 1 juli tot en met 31 augustus 2025 niet beschikbaar voor het indienen van een nieuwe aanvraag Mijn VerbouwPremie.
Welke werken
Voor wie
- Elke en andere komt in aanmerking voor een premie voor het plaatsen van vloerisolatie op volle grond en kelderplafondisolatie in een woning die of appartement dat aan de leeftijdsvoorwaarde voldoet.
- Een uit de inkomenscategorie 3 en 4 of een verhuurder aan een woonmaatschappij komt naast het plaatsen van vloerisolatie ook in aanmerking voor renovatiewerken (zie rubriek ‘Welke werken’).
- Bij werken aan de van het komt de basispremie voor vloerisolatie toe aan de investeerder van het volledige appartementsgebouw. Is er een opgericht? Dan komt de premie toe aan hen. Eigenaar-bewoners die behoren tot de inkomenscategorie 3 en 4 en verhuurders aan een woonmaatschappij kunnen een aanvullende Mijn VerbouwPremie aanvragen voor de renovatiewerken (zie rubriek ‘Welke werken’). Als de basispremie voor 1 juli 2025 werd aangevraagd, kan ook een eigenaar-bewoner uit inkomenscategorie 2 tot 1 januari 2026 een aanvullende premie aanvragen.
- Enkel niet-commerciële instellingen (zoals vzw’s) en coöperatieve vennootschappen(opent in nieuw venster) komen in aanmerking voor het plaatsen van vloerisolatie in niet-woongebouwen.
Voor welk gebouw
- De woning, appartement of gebouw moet:
- in het Vlaams Gewest liggen;
- voor 1 januari 2006 aangesloten zijn op het elektriciteitsdistributienet
- of de eerste ingebruikname volgens de meest recente gegevens van de FOD Financiën dateert van voor 1 januari 2006.
- Volledige nieuwbouw, al dan niet na sloop komt niet in aanmerking
Voorwaarden
Bedrag
Raadpleeg de simulator(opent in nieuw venster) voor aanvragen vanaf 1 juli 2025.
Welke documenten
Documenten die nodig zijn om de premie aan te vragen
- Verplichte documenten:
voorschot-, tussentijdse facturen en eindfacturen. De datum eindfactuur ligt op of voor de aanvraagdatum.
attest aannemer voor kelder- of vloerisolatie (PDF bestand opent in nieuw venster)
bewijs isolatie als deze vroeger al werd geplaatst, bv. aan de hand van facturen, bewijs voormalige premie aanvraag , woningpas of een EPC.
grondplan (niet-woongebouw).
Optionele documenten:
foto’s voor en na
EPC bouw/ EPC verhuur
plan architect.
- Sterk aangeraden documenten:
- Indien u over een offerte beschikt, graag indienen tijdens de aanvraag.
U moet alle documenten tot 2 jaar na de uitbetaling van de premie bijhouden. De originele documenten, de betalingsbewijzen van de facturen en de foto’s (voor en na de werken) moet u op vraag steeds kunnen voorleggen.
Een overzicht van de noodzakelijke documenten(PDF bestand opent in nieuw venster) om Mijn VerbouwPremie aan te vragen, kunt u hier ook downloaden in PDF-vorm.
- Alle details over de aanvraagprocedure vindt u op de webpagina ‘Hoe vraag ik Mijn VerbouwPremie aan?’