E-mailtesten VO-alert succesvol afgerond
Tussen 23 februari en 4 maart heeft het Crisiscentrum van de Vlaamse overheid (CCVO) via VO-alert een reeks testmails verzonden om het verzenddomein van VO-alert op te warmen. Dat was een noodzakelijke stap om in crisissituaties snel en betrouwbaar te kunnen communiceren.
Waarom zijn de testen belangrijk?
VO-alert is bedoeld om je rechtstreeks te informeren als er iets gebeurt dat impact heeft op je veiligheid, je werkplek of je manier van werken.
Denk bijvoorbeeld aan:
een brand in een overheidsgebouw in het weekend: dan is het handig om zondag een VO-alert te ontvangen zodat je maandag niet voor een gesloten deur staat
een grootschalige cyberaanval, met mogelijke gevolgen voor IT-systemen, bereikbaarheid of werkinstructies
een andere acute situatie waarbij snelle, duidelijke en officiële informatie cruciaal is.
Wat leren we uit de testresultaten?
De cijfers tonen aan dat het verzenddomein goed functioneert:
85.661 e-mails werden verzonden;
99% werd correct afgeleverd;
38,5% werd geopend.
De berichten van VO-alert vinden dus hun weg naar onze inboxen, ook op grotere schaal.
Feedback van collega’s maakt VO-alert sterker
We kregen heel wat nuttige en spontane feedback van collega’s die de testmails ontvingen. Bedankt aan iedereen die daarvoor de tijd nam. Die input helpt om VO-alert niet alleen technisch, maar ook inhoudelijk te verbeteren.
Op basis van die feedback:
optimaliseerden we de lay-out van de e-mails
onderzoeken we nog enkele technische optimalisaties, met het oog op betrouwbaarheid in stressvolle situaties.
Hoe gaat het verder?
We verwerken de laatste inzichten uit de testperiode en zetten verdere stappen richting een stabiele en betrouwbare inzet van VO-alert.
Zo zorgen we ervoor dat je, als het écht nodig is, snel weet:
wat er aan de hand is
wat dat voor jou betekent
wat er van je verwacht wordt.