Vlaamse Regering vernieuwt samenstelling en taakstelling Voorzitterscollege
Afgelopen vrijdag keurde de Vlaamse Regering de nieuwe samenstelling en taakstelling van het Voorzitterscollege goed.
De Vlaamse Regering kiest voor een vernieuwde samenstelling met behoud van vertegenwoordiging van een leidend ambtenaar per beleidsdomein, die ook voorzitter is van het managementcomité binnen dat beleidsdomein. Bij de vernieuwde samenstelling wordt ook rekening gehouden met het nieuwe beleidsdomein WEWILS, waardoor er nog 8 beleidsdomeinen binnen de Vlaamse overheid zijn. Het Voorzitterscollege wordt voorgezeten door een voorzitter die de leiding moet nemen en consensus moet zoeken. De voorzitter zetelt niet namens haar beleidsdomein.
Voorzitter: Julie Bynens
Beleidsdomein | Effectief lid | Plaatsvervangend lid |
KBBJ | Frank Geets | Jeroen Windey |
FB | Koen Algoed | David Van Herreweghe |
WEWILS | Mark Andries | Patricia De Clercq |
OV | Ann Verhaegen | Jean Eliaerts |
WVG | Karine Moykens | James Van Casteren |
CJSM | Bart Temmerman | Philippe Paquay |
MOW | Filip Boelaert | Nathalie Balcaen |
OMG | Toon Denys | Benediekt Vandamme |
Zoals vermeld in het regeerakkoord(opent in nieuw venster) vervult het Voorzitterscollege een brugfunctie tussen het politieke en ambtelijke niveau, niet alleen bij de beleidsuitvoering, maar ook bij de beleidsvoorbereiding en evaluatie van het gevoerde beleid.
Het Voorzitterscollege ondersteunt overkoepelend de samenwerking tussen de overheidsdiensten onderling, gaat de strijd aan tegen de verkokering, zoekt actief naar synergiewinsten, en zorgt ervoor dat de Vlaamse overheid met één stem spreekt.
Rol in besluitvorming
Het Voorzitterscollege zal daarnaast, binnen de krijtlijnen bepaald door de Vlaamse Regering, een rol opnemen in de besluitvorming over generieke overheidsbrede aangelegenheden zoals
- Financiën en begroting
- HR
- Digitalisering
- Communicatie
- Juridische vraagstukken
- Internationaal beleid
- Dienstverleningscharter
- Bestuurlijke organisatie van de Vlaamse overheid
- Administratieve vereenvoudiging en verlaging van de regeldruk
- Overheidsbrede evaluatiecultuur
De minister-president staat in voor de politieke aansturing van het VOCO en fungeert als politieke liaison tussen het VOCO en de Vlaamse Regering.
Voor HR, overheidsopdrachten, dienstverleningscharter, bestuurlijke organisatie van de VO, bindende richtlijnen voor het inhuren van externe expertise, verlaging van de administratieve lasten op vlak van HR, overheidsbrede evaluatiecultuur, gebeurt dit in gezamenlijke politieke aansturing met de minister bevoegd voor bestuurszaken.
Meer informatie
Surf voor meer informatie naar de pagina over het Voorzitterscollege, onderaan vindt u ook de nota aan de Vlaamse Regering(PDF bestand opent in nieuw venster).