Voorwaarden Vlaams opleidingsverlof
Als u als werknemer in de privésector uw werk wilt combineren met een opleiding, kunt u via het Vlaams opleidingsverlof (VOV) onder bepaalde voorwaarden afwezig zijn op het werk om die opleiding te volgen of om ervoor te studeren, met behoud van uw loon.
Om als werknemer gebruik te kunnen maken van het Vlaams opleidingsverlof, moeten u en de opleiding die u wilt volgen bij de start van de opleiding aan bepaalde voorwaarden voldoen:
- U werkt minstens 80% én gemiddeld minstens 28 uren per week.
- U werkt in de privésector.
- U werkt in Vlaanderen.
- Uw opleiding geeft recht op opleidingsverlof.
- Uw opleiding omvat minstens 32 uur.
U werkt minstens 80% en gemiddeld 28 uur per week
Bij de start van de opleiding werkt u minstens 80% én gemiddeld 28 uren per week
U werkt minstens 80% én gemiddeld minstens 28 uren per week bij de start van de opleiding, zoals vermeld op het inschrijvingsattest. Bij een laattijdige inschrijving geldt de inschrijvingsdatum die vermeld staat op het inschrijvingsattest als startdatum.
Weekendwerkers vallen bijgevolg buiten het toepassingsgebied wanneer men gemiddeld minder dan 28 uren per week werkt. Voor het gemiddeld aantal uren per week te bepalen wordt rekening gehouden met alle contracten. Het gemiddeld aantal uren per week wordt berekend in de maand waarin de opleiding start. In die maand moet de werknemer dus gemiddeld 28 uren per week werken.
Let op: Maatregelen tot reorganisatie van de arbeidstijd(PDF bestand opent in nieuw venster), bijvoorbeeld ouderschapsverlof, hebben een impact op het tewerkstellingspercentage.
In de maand maart van het voorgaande schooljaar werkt u minstens 80%
Er wordt gekeken naar de maand maart, voorafgaand aan het schooljaar waarin de opleiding start (startdatum vermeld op het inschrijvingsattest) om het persoonlijk maximum te bepalen. Dat is het maximum aantal uren VOV waarop u als werknemer dat schooljaar recht hebt, voor alle opleidingen samen.
Werkt u minder dan 80% in maart, dan wordt gekeken naar de tewerkstelling van de maand waarin de eerste opleiding start (2e kans). Werktu ook in die maand minder dan 80%, dan hebt u dat schooljaar geen recht op VOV.
Op basis van het tewerkstellingspercentage van maart (of eventueel van de maand waarin de opleiding start) zal berekend worden op hoeveel uren opleidingsverlof (uw persoonlijk maximum) u recht hebt dat schooljaar.
Meer informatie: Berekening tewerkstellingspercentage voor Vlaams opleidingsverlof.
Maatregelen tot reorganisatie van de arbeidstijd(PDF bestand opent in nieuw venster), bijvoorbeeld ouderschapsverlof, hebben een impact op het tewerkstellingspercentage.
Overgangsmaatregel voor wie opleiding wil voortzetten
Komt u in het schooljaar 2025-2026 niet meer in aanmerking voor VOV vanwege de veranderde tewerkstellingsvoorwaarde? Dan kunt u een opleiding die u al in 2024-2025 hebt aangevat, toch voortzetten in 2025-2026 met gebruik van VOV.
De voorwaarde is dat u een goedgekeurde aanvraag voor dezelfde opleiding in schooljaar 2024-2025 hebt.
- Stap 1
Als uw opleiding gestart is in schooljaar 2024-2025 (startdatum) en doorloopt in schooljaar 2025-2026 (einddatum), kunt u gewoon blijven gebruikmaken van VOV en hoeft u geen actie te ondernemen.
Bijvoorbeeld: u ben gestart met een opleiding op 5 april 2025 en de opleiding eindigt op 25 november 2025. - Stap 2
Alleen als uw opleiding een vervolg is van een opleiding die in het schooljaar 2024-2025 gestart is met VOV, kunt u die opleiding voortzetten met gebruik van VOV.
In dat geval zult u bij het indienen van de terugbetalingsaanvraag eerst een weigering ontvangen, maar die weigering wordt binnen de 3 werkdagen omgezet naar een goedkeuring (als u voldoet aan de voorwaarden van de overgangsmaatregel).
Bijvoorbeeld: u bent gestart met een bacheloropleiding in schooljaar 2024-2025. In schooljaar 2025-2026 mag u het tweede jaar van de bacheloropleiding volgen met gebruik van VOV.
U werkt in de privésector
De werkgever waar u VOV wil opnemen, behoort tot de privésector of u valt contractueel onder een paritair comité. Meer informatie: Wat wordt verstaan onder privésector?
U werkt in het Vlaams Gewest
U kunt alleen VOV opnemen bij een werkgever in het Vlaams Gewest. Bepalend daarvoor is de vestiging waar u werkt, zoals aangegeven in de authentieke bron (). Uw eigen woonplaats en de locatie van de hoofdzetel van uw organisatie spelen geen rol. Alleen als in DmfA geen vestiging ingevuld is, geeft de hoofdzetel de doorslag.
Werkt u in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest of in het Waals Gewest? Neem dan contact op met de dienst die bevoegd is voor het betaald educatief verlof in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest(opent in nieuw venster) of in het Waalse Gewest(opent in nieuw venster).
Uw opleiding geeft recht op opleidingsverlof
Een opleiding geeft recht op VOV als ze bij de start van de opleiding geregistreerd is in de opleidingsdatabank van de Vlaamse opleidingsincentives. Hou er rekening mee dat aan sommige opleidingen een beperkende voorwaarde verbonden is. Als dat zo is, wordt dat altijd vermeld in de opleidingsdatabank.
Komen ook in aanmerking voor opleidingsverlof:
- opleidingen in het kader van een persoonlijk ontwikkelplan (POP) na het volgen van loopbaanbegeleiding bij een erkend loopbaancenter(opent in nieuw venster)
- examens bij de Vlaamse Examencommissie secundair onderwijs
- examens om verworven competenties te erkennen (EVC-trajecten).
Meer informatie: Welke opleidingen geven recht op opleidingsverlof?
Uw opleiding omvat minstens 32 uur
Om recht te hebben op VOV, moet u
- voor minstens 32 uren of 3 studiepunten ingeschreven zijn voor een opleiding uit de opleidingsdatabank of voor een loopbaangerichte opleiding (na het volgen van loopbaanbegeleiding).
Alleen als u een mentoropleiding volgt, mag dat ook voor minder dan 32 uur. Als een opleiding een mentoropleiding is, staat dat altijd vermeld bij de opleiding in de opleidingsdatabank. - Binnen een periode van 1 jaar of 365 dagen mag u ook verschillende modules van minder dan 32 uur combineren om aan dat minimum van 32 uur te komen. Tot 31 augustus 2025 mag u hiervoor ook opleidingen bij verschillende opleidingsverstrekkers combineren. Vanaf 1 september 2025 mag u enkel verschillende opleidingen of modules bij eenzelfde opleidingsverstrekker combineren.
U komt tijdens uw opleiding uw verplichtingen na
Nauwgezetheid
U moet de opleiding ‘nauwgezet’ volgen. Dat betekent dat u:
- aanwezig bent in de les
U moet de lessen volgen. Concreet moet er rechtstreeks contact zijn tussen de cursist en lesgever, hetzij fysiek, hetzij digitaal (met interactie en op een vooraf bepaald tijdstip). - en/of deelneemt aan de eindbeoordeling
Als er een verplichte eindbeoordeling is voorzien, moet daaraan deelgenomen worden om recht te hebben op VOV. Concreet moet u deelnemen aan de eerste eindbeoordeling (bv. 1e zit in het hoger onderwijs) die georganiseerd wordt voor die opleiding/module (dat kan een examen zijn, maar ook een stage, een eindwerk, enz.). Alleen als u ‘gewettigd afwezig’ (bekijk de lijst met gewettigde afwezigheden(PDF bestand opent in nieuw venster)) was tijdens de eerste eindbeoordeling, behoudt u het recht op VOV als u deelneemt aan de eerstvolgende eindbeoordeling.
Wat voor úw concrete opleiding de precieze vereisten zijn op het vlak van nauwgezetheid en deelname aan de eindbeoordeling, wordt bepaald door het type opleiding dat u volgt.
- aanwezig bent in de les
Verantwoordelijkheid tegenover uw werkgever
- U moet uw werkgever op de hoogte te brengen als u:
- niet aanwezig was in de les (voor opleidingen waarbij verplichte aanwezigheid vereist is). Uw afwezigheid heeft namelijk invloed op het op het aantal uren VOV waarop u uiteindelijk recht hebt. Er is recht op 1 uur VOV per aanwezig lesuur.
- niet deelneemt aan de eindbeoordeling (voor opleidingen waarbij er een eindbeoordeling voorzien is)
- de opleiding stopzet.
- U mag niet méér uren VOV opnemen dan het aantal uren waar u recht op hebt. Om dat te kunnen opvolgen, moet u bij opleidingen waarbij aanwezigheid vereist is, zelf uw uren van aanwezigheid bijhouden.
Bij gewettigde afwezigheid, moet u uw afwezigheidsattesten(PDF bestand opent in nieuw venster) drie jaar lang bewaren. Die kunnen ter controle opgevraagd worden. - U bent zich ervan bewust dat deelname aan de eindbeoordeling vereist is als de opleiding zo’n verplichte eindbeoordeling voor VOV voorziet. Als deelname vereist is en u neemt er niet aan deel, dan hebt u geen recht op VOV en krijgt uw werkgever geen terugbetaling van de Vlaamse overheid.
- U moet uw werkgever op de hoogte te brengen als u:
Verantwoordelijkheid tegenover de opleidingsverstrekker
Breng uw opleidingsverstrekker op de hoogte als u:
- opleidingsverlof wilt opnemen. De opleidingsverstrekker zal dan digitale aanwezigheidsattesten indienen bij het departement WEWIS.
- als u de opleiding wilt stopzetten. De opleidingsverstrekker zal dit ook doorgeven aan het departement WEWIS.
Wat als u uw verplichtingen niet nakomt?
Bij opleidingen waarbij het recht op opleidingsverlof gebaseerd is op aanwezigheid in de les, hebt u als werknemer recht op één uur opleidingsverlof voor elk lesuur dat u effectief aanwezig bent in de les. Voor elk lesuur dat u afwezig bent, hebt u geen recht op een uur opleidingsverlof. U kunt dus nooit méér uren opleidingsverlof opnemen dan het aantal lesuren dat u effectief aanwezig was in de les.
Als u bijvoorbeeld ingeschreven bent voor 100 lesuren, maar u bent maar 80 uren effectief aanwezig in de les, dan hebt u maar recht op maximaal 80 uren opleidingsverlof.
Bij opleidingen waarbij het recht op opleidingsverlof gebaseerd is op deelname aan de eindbeoordeling, bent u verplicht deel te nemen aan de eindbeoordeling. Als u dat niet doet, hebt u geen recht op opleidingsverlof en heeft uw werkgever geen recht op terugbetaling door de Vlaamse overheid. Als u toch opleidingsverlof hebt opgenomen, dan kan uw werkgever uw onterecht uitbetaalde loon van u terugeisen en kunt u zelf een sanctie krijgen.
Gevolgen bij niet-naleving van uw verplichtingen
Als blijkt dat u ten onrechte opleidingsverlof hebt opgenomen omdat u minder uren dan voorzien aanwezig was in de les en/of dat u niet of maar gedeeltelijk hebt deelgenomen aan de eindbeoordeling, dan heeft dat gevolgen voor zowel uzelf als uw werkgever.
Voor uzelf
Als u de opleiding niet nauwgezet volgt en meer uren opleidingsverlof opneemt dan waar u recht op hebt, riskeert u een sanctie als u meer dan 10% van de lesuren ongewettigd afwezig was. De sanctie bestaat uit een aftrek van 25% van het eerstvolgende recht op opleidingsverlof na het meedelen van de sanctie. Bovendien heeft de werkgever het recht om het loon dat u ten onrechte kreeg tijdens die uren opleidingsverlof, van u terug te eisen (zie artikel 119 van de herstelwet houdende sociale bepalingen van 22 januari 1985).
Voor de werkgever
De Vlaamse overheid controleert uw nauwgezetheid door digitale attesten die de opleidingsverstrekker indient. Bent u minder aanwezig in de les dan voorzien en/of nam u niet of maar gedeeltelijk deel aan de eindbeoordeling, dan zal dat invloed hebben op de terugbetaling door de Vlaamse overheid aan uw werkgever.