Inhoud is aan het laden
Inhoud is aan het laden
Inhoud is aan het laden

7 op 10 ondernemingen hebben downloadsnelheid van minstens 100 Mbit per seconde

In 71% van de ondernemingen in het Vlaamse Gewest met minstens 10 werknemers lag de maximale downloadsnelheid van de snelste vaste internetconnectie in 2022 op minstens 100 . In 2019 was dat in 35% van de ondernemingen. Dat aandeel verdubbelde van 2019 tot 2020, waarna het nagenoeg constant bleef.

Het aandeel van de ondernemingen met een maximale downloadsnelheid van minstens 30 Mbit/s is sinds 2014 sterk gestegen door een sterke stijging van de verbindingen met een maximale downloadsnelheid van minstens 100 Mbit/s. Het aandeel ondernemingen met een maximale downloadsnelheid tussen 30 en 100 Mbit/s daalde sterk van 2017 tot 2021.

100 tot 500 Mbit/s meest voorkomende downloadsnelheid snelste vaste internetconnectie

40% van de ondernemingen met minstens 10 werknemers gaf in 2022 aan dat de maximale downloadsnelheid van hun snelste vaste internetverbinding lag tussen 100 en 500 Mbit/s. Bij 25% van de ondernemingen was de maximale downloadsnelheid van hun snelste vaste internetverbinding lager, bij 31% hoger.

Aandeel ondernemingen met snelle internetverbinding neemt toe met bedrijfsgrootte

Het aandeel ondernemingen met een snelle internetverbinding neemt toe met de bedrijfsgrootte. Terwijl 49% van de ondernemingen met 2 tot 9 werknemers in 2022 een internetverbinding had met een maximale downloadsnelheid van minstens 100 Mbit/s, geldt dat voor 82% van de ondernemingen met minstens 250 werknemers.

Van de ondernemingen met 2 tot 9 werknemers heeft 19% een internetverbinding met een maximale downloadsnelheid van minstens 500 Mbit/s. In de ondernemingen met minstens 250 personeelsleden is dat 45%.

Ondernemingen in Vlaams Gewest scoren beter dan EU-gemiddelde voor snelheid van internetverbinding

Het aandeel ondernemingen dat een internetverbinding met een maximale downloadsnelheid van minstens 100 Mbit/s heeft, was in 2022 groter in het Vlaamse Gewest (71%) dan in het Brusselse Hoofdstedelijke Gewest en het Waalse Gewest (respectievelijk 64% en 58%). Het aandeel ondernemingen met een internetverbinding met een maximale downloadsnelheid van minstens 1 gigabit per seconde (Gbit/s) is in 2022 groter in het Brusselse Hoofdstedelijke Gewest (15%) dan in het Vlaamse (11%) en in het Waalse Gewest (8%).

België haalde in 2022 met 67% de 10de plaats in de rangschikking van EU-landen voor wat betreft het aandeel ondernemingen met een internetverbinding met een maximale downloadsnelheid van minstens 100 Mbit/s.