Nieuw SV-rapport over de regionale Digital Economy and Society Index (DESI)
Statistiek Vlaanderen publiceert vandaag een nieuw rapport over de regionale Digital Economy and Society Index (DESI), opgesteld in samenwerking met het Interfederaal Instituut voor de Statistiek (IIS).
De DESI meet de digitale prestaties van EU-landen op het gebied van digitale vaardigheden, infrastructuur, de digitalisering van bedrijven en openbare diensten. Uit het rapport blijkt dat Vlaanderen en België sterk presteren in digitale transformatie maar dat er uitdagingen blijven op het vlak van gevorderde digitale vaardigheden en infrastructuur.
Het rapport analyseert de prestaties van België en de Belgische gewesten op basis van de DESI-indicatoren van 2023 en 2024, vastgelegd op Europees niveau. De gegevens zijn afkomstig uit verschillende soorten bronnen, zoals enquêtes, administratieve data en observaties.
Bekijk het nieuwe rapport hier.