In 2021 voor iets meer dan 6.100 jongeren hulp opgestart in een voorziening of pleegzorg
In de niet-rechtstreeks toegankelijke jeugdhulp werd in 2021 voor 6.135 jongeren hulp opgestart in een voorziening of pleegzorg. Het gaat om jeugdhulp die enkel kan ingezet worden met het akkoord en tussenkomst van de . De hulpverlening is gespecialiseerd en vaak intensief.
Het aantal jongeren voor wie niet-rechtstreeks toegankelijke jeugdhulp werd opgestart in een voorziening of pleegzorg lag in 2021 lager dan in de voorgaande jaren.
Bijna de helft van jongeren met nieuw opgestarte hulp is tussen 12 en 17 jaar
Iets meer dan de helft van de jongeren waarvoor hulp in een voorziening of pleegzorg werd opgestart zijn jongens.
Bijna de helft van de jongeren (47%) waarvoor hulp in een voorziening of pleegzorg werd opgestart in 2021 waren op dat moment tussen 12 en 17 jaar, ruim 2 op de 10 tussen 6 en 11 jaar en bijna 2 op de 10 jonger dan 6 jaar.