Gedaan met laden. U bevindt zich op: Energiebeleid voor energie-intensieve ondernemingen Energie- en klimaatbeleid voor ondernemingen

Energiebeleid voor energie-intensieve ondernemingen

Vrijstelling energieaudit of energieplan voor niet-residentiële gebouwen met EPC NR

Gebouwen en/of gebouwdelen met een niet-residentiële bestemming die beschikken over een EPC NR (energieprestatiecertificaat voor niet-residentiële gebouwen) zijn vrijgesteld van de verplichting tot het opstellen van een energieaudit en/of energieplan. Deze vrijstelling geldt onder de voorwaarde dat het EPC NR correct wordt opgeladen in de daarvoor voorziene webapplicatie(opent in nieuw venster).

Energie-intensieve (jaarlijks finaal energiegebruik > 0,1 PJ) vestigingen van ondernemingen moeten in het bezit zijn van een conform verklaard energieplan. Daarnaast moeten energie-intensieve vestigingen van ondernemingen onder bepaalde voorwaarden een energiestudie toevoegen aan hun omgevingsvergunningsaanvraag. Naast deze verplichte regelgeving is er ook de mogelijkheid voor energie-intensieve vestigingen van ondernemingen om toe te treden tot de vrijwillige energiebeleidsovereenkomsten (EBO’s) van de Vlaamse overheid.

Bezig met laden...