Gedaan met laden. U bevindt zich op: Nieuwe conceptnota goedgekeurd over digitalisering in onderwijs Nieuws

Nieuwe conceptnota goedgekeurd over digitalisering in onderwijs

Nieuwsbericht
5 mei 2025

Op vrijdag 2 mei keurde de Vlaamse Regering een conceptnota goed over het digitaliseringsbeleid in onderwijs. Die nota staat bekend als het Digiplan en moet de digitalisering van het Vlaamse onderwijs bestendigen als opvolger van de Digisprong.

Via het Digiplan wil de Vlaamse Regering werk maken van de verdere professionalisering van onderwijsprofessionals, kwaliteitsvolle digitale leermiddelen, een veilige en aangename leer- en werkomgeving en een optimale digitale infrastructuur. Om die doelstellingen te bereiken voorziet de conceptnota budget voor onder andere de volgende zaken:

  • Digitale werkmiddelen voor het onderwijzend personeel (110 miljoen euro).
  • Collectieve infrastructuur voor het basisonderwijs (70 miljoen euro).
  • Een vrij te besteden enveloppe voor infrastructuur in het secundair onderwijs (90 miljoen euro), met bijkomende ondersteuning voor digitaal intensieve studierichtingen (10 miljoen euro).

De implementatie van wat in de conceptnota staat, gebeurt gefaseerd over drie schooljaren (tot en met schooljaar 2027-2028). De concrete modaliteiten voor de aanwending van de infrastructuurmiddelen zullen in de komende weken verder uitgewerkt worden.

De nota besteedt ook aandacht aan cybersecurity, planlastverlaging en voorziet een uitgebreide evaluatie van het Digiplan. Centraal staat het kritisch en verantwoord omgaan met digitalisering. Om dat te realiseren wordt ook sterk ingezet op de professionalisering van leraren en de basisvaardigheden van leerlingen, zoals mediawijsheid, ICT-vaardigheden en computationeel denken.

Veelgestelde vragen

Heb je vragen over het nieuwe Digiplan? Raadpleeg de lijst met veelgestelde vragen en bijhorende antwoorden.