Gedaan met laden. U bevindt zich op: ICT-beleid van je school Thema's

ICT-beleid van je school

Een ICT-beleidsplan maken en actueel houden? Dat is niet makkelijk. Daarom reiken we je een helpende hand met online toepassing Pictos. En ben je benieuwd of je school goed bezig is met ICT? Je ontdekt het met de Europese SELFIE-tool. Je komt ook meer te weten over nettiquette, cyberpesten, sociale media in de klas en gezond ICT-gebruik.

ICT-beleidsplan maken met Pictos

Om ICT op een doordachte manier te integreren in de schoolpraktijk, is het belangrijk dat je een ICT-beleidsplan uitwerkt op maat van je eigen school. Zo’n plan is bovendien verplicht vanaf 1 september 2026.

Hoe begin je aan zo’n ICT-beleidsplan of hoe werk je een bestaand plan verder uit?Kenniscentrum Digisprong helpt je een handje via Pictos, een online toepassing die je ondersteunt bij het opstellen van je ICT-beleidsplan.

ICT en digitale competenties in de onderwijsdoelen

De digitale competenties in de onderwijsdoelen zijn onmisbaar voor je leerlingen. Met die competenties bereiden ze zich voor op de digitale maatschappij en arbeidsmarkt van morgen. In dit artikel krijg je een overzicht van die onderwijsdoelen en ontdek je hoe je die realiseert in je klas.

Opensourcesoftware

Heb je in je zoektocht naar software voor je school of centrum al eens aan opensourcesoftware gedacht? Het is een gebruiksvriendelijk alternatief voor commerciële software waarmee je vaak kosten bespaart omdat je geen licentie- of abonnementskosten hoeft te betalen. De wereldwijde community van ontwikkelaars achter elk programma zorgt ervoor dat hun software regelmatig nieuwe functies en updates krijgt. En omdat de broncode open is, kan je ICT-team of -coördinator hem helemaal aanpassen aan wat je school of centrum nodig heeft. Ontdek in onze artikelenreeks alle voordelen en aandachtspunten van de opensourceprogramma’s die populair zijn in het onderwijs.

SELFIE

SELFIE is een gratis tool voor zelfevaluatie die toont hoe goed je school het doet op vlak van ICT. Je krijgt inzicht in je sterke en minder sterke punten op het gebied van digitale onderwijs- en leertechnologieën.

Wil je graag meer weten over SELFIE, lees dan dit artikel. Daarin leer je wat SELFIE is, waarvoor het dient en hoe het werkt.

Doordacht omgaan met ICT

In een samenleving waarin levenslang leren centraal staat, is omgaan met ICT een basiscompetentie. Mobiele toestellen hebben hun weg gevonden naar heel wat aspecten van je leven. Hierdoor kom je misschien ook in aanraking met enkele nieuwe randfenomenen. Ook regels voor het gezond inzetten van ICT zijn zeker niet overbodig.